top of page

טיולים ואטרקציות

אמירים, הממוקמת במקום מיוחד עם שפע של נקודות תצפית לעבר נופי הגליל והכנרת, הנה מקום אידיאלי לאוהבי הטיולים בטבע. באמירים ישנם מסלולי טיול בטבע, שבילי יער שהוכשרו לכך על-ידי קבוצה מתושבי אמירים, חובבי טבע וטיולים בטבע, למען תושבי אמירים ואורחי הצימרים באמירים. השבילים המקיפים את אמירים, חושפים את המטייל לאורכם, לשכיות החמדה שהטבע הגלילי יכול להציע למטייל, הצמחיה המגוונת והמשתנה בהתאם לעונות השנה, הציפורים ובעלי החיים השוכנים ביער הגלילי הטבעי או הנטוע, המקיף את אמירים מכל עבר. אמירים, מוקפת למעשה מכל עבריה בשמורות טבע. שמורת נחל עמוד גובלת למעשה עם הגבול המזרחי של היישוב, ונחל פרוד, גובל עם גבולה המערבי של אמירים. שמורת הר מירון נמצאת רק במרחק נסיעה קצרצר מאמירים, כמוה גם שמורת גוש חלב, נחל צלמון, שמורת הטבע אגמון החולה, הר כפיר, נהר הירדן ועוד... אפילו טיול בין כבישי אמירים עצמה, על גינות הנוי המרהיבות המעטרות את חצרות הבתים משני עברי הכביש, היא חוויה מרנינה לכשעצמה. לכן רק טבעי הוא, כי רבים מאורחי הצימרים באמירים, נהנים לצעוד את צעדת הבוקר או הערב שלהם באמירים, תוך שהם נהנים הן מן האויר הצח והן מהנופים המרהיבים הנשקפים מכל עבר.

טיולי אופניים הפכו גם הם לעת הזאת לפופולריים בקרב אורחי הצימרים. טיולי אופניים באמירים או בסביבה, הם מאתגרים ומתגמלים את חובבי הספורט, בשל תנאי השטח ההרריים, המספקים חווית רכיבה באופניים ייחודית ומעניינת ומסלולי אופניים רבים הוכשרו בסביבת אמירים ע"י המועצה המקומית מרום הגליל לנוחיות רוכבי האופניים.

אטרקציות

בעלית גג עם כנרת במרפסת, חנות שיש בה הכל (כמעט...) בגדים, דברים לבית, מתנות ועוד...
בגדי יד שנייה לנשים נערות ילדים ילדות גברים בכל המידות והסגנונות, וינטג' ומותגים, אהילים, תכשיטים, נעלים, ספרים, תיקים, וסלסלת מציאות ב-10 ש"ח לפריט ועוד... שווה ביקור.

בריכת שחיה אמירים

כניסה חופשית לבריכת השחיה של אמירים לאורחי אמירים(לצמירים שבהסדר), הבריכה מוקפת בחורש טבעי, מוקפת מדשאות וירק.
בריכת השחייה של אמירים פתוחה בחודשים יוני,יולי, אוגוסט ספטמבר ואוקטובר.

פנו אלינו לפרטים נוספים

חנות משפחתית במושב אמירים שבגליל, המציגה את מעשה ידיהם של בני משפחת פיטרסון. מאפייה ביתית המתמחה במאפים מקמח מלא, גלריה לעבודות עץ, גלריה לעבודות יד בתפירה וחנות טבע.

טיולי ג'יפים בנופים הקסומים של הגליל והגולן. הטיולים מודרכים ע"י מדריכים מקצועיים, החיים במקום ומכירים כל פינה בו. בטיולים ניסע בדרכים העבירות לרכב 4x4 ואת המסלולים נתאים לעונות השנה ולמזג האויר.

Please reload

טיולים

נחל עמוד עליון ונחל מירון

נחל מירון השופך את מימיו לנחל עמוד הוא חלק מאגן הניקוז של הגליל המזרחי העליון. המסלול בנחל עמוד הינו טיול בינות למעיינות, בוסתנים, עצי פרי בריכות וסימני התיישבות קדומים. כיום רשות הטבע והגנים הפכה את המקום לאתר מסודר בתשלום ובמקום אפשרית גם חניית לילה. המים המפכים במעין נקיים, מקנים את התחושה של טיול בגן עדן. הטיול הנו טיול מים רגוע ויפה ומומלץ בכל עונות השנה. 

מבית גאן לחורפיש מערות וסחלבים

בין בית ג'אן, לחורפיש, שני כפרים דרוזים השוכנים להם ברכס הרי מירון, עובר מסלול שכולו ירוק, טבע ונוף. המסלול, המפגיש אותנו מעט עם התרבות הדרוזית והכפר הציורי השוכן בהר פקיעין, לוקח אותנו להרפתקה בין הוטות ומערות נטיפים, פריחת סחלבים ומעיינות גן עדן. הטיול אינו מעגלי ומתאים למיטיבי לכת.לא לשכוח להביא פנס משקפת ומגדיר פרחים. 

טיול קצר במפלי פרוד

כשמזרזיפי גשם פזורים ולא עקביים הופך החורף לדבר האמיתי, מתחילים המים בחלקו העליון של נחל צלמון – המוכר יותר כנחל מפלי פרוד – לזרום בשצף. הזרימה יוצרת אז על פני הסלעים עשרות אשדים, מפלונים שלרגליהם...

טיול להר מצפה הימים

מסלול בדרגת קושי גבוהה, בשטח הררי האופייני לאזור דרום הגליל העליון המכוסה צמחיה נמוכה וסבוכה ועצי חורש טבעי. בתחילתו חוצה המסלול את שמורת הר מירון שבה הר תצפית הימים המאפשר תצפית היקפית יפה למרחקים והמשכו בקטע של נחל עמוד עילי.

Please reload

bottom of page